logo AVA
Nasze inicjatywy

Konwenty

zjAva

http://zjava.pl

zimowa jazda Avangardowa, jest corocznym konwentem odbywającym się w styczniu lub lutym i skupiającym się na szeroko rozumianych grach.  Gry RPG, gry planszowe i Larpy, a także liczne sesje, prelekcje, konkursy, turnieje i spotkania o powiązanej tematyce.

Bazyliszek

http://bazyliszek.ava.waw.pl

Bazyliszek jest kameralnym, darmowym letnim konwentem, którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku. Gry planszowe, dwa bloki prelekcyjne, kids zone, games room – idealne miejsce żeby spędzić czas z rodziną. Dotychczasowe edycje Bazyliszka odbywały się w połowie lipca.

Inne wydarzenia

Czas na Przygodę

http://cnp.ava.waw.pl

Czas na Przygodę to codwutygodniowe wydarzenie, skupiające się przede wszystkim na grach RPG (chociaż od niedawna pojawiły się także larpy i prelekcje). Na każdej edycji jest 7-10 sesji RPG, a w niektórych przypadkach także larp i prelekcja. Wydarzenie odbywa się na Politechnice Warszawskiej i jest otwarte i darmowe.

Planszówki na Narodowym

W tym roku odbędzie się kolejna edycja Planszówek na Narodowym – olbrzymiego weekendowego Games Roomu odbywającego się na Stadionie Narodowym.

Zakończone projekty

Współorganizowaliśmy Polcon 2007, pomagaliśmy przy Polconie 2009 i Triconie 2010, a także zorganizowaliśmy Polcon 2013 w Warszawie. Ponadto do końca I kwartału 2018 roku udało nam się zrealizować:

– 10 edycji Konwentu Miłośników Fantastyki Avangarda. Edycje 2008 i 2009 zwyciężyły w plebiscycie serwisu Katedra w kategorii „Najlepszy konwent lub inna fantastyczna impreza masowa”, edycje 2008, 2009 i 2010 są jednymi z najwyżej ocenianych konwentów według zestawień serwisu Poltergeist.

– 9 edycji minikonwentu weekendowego ZjAva, przeznaczonego dla osób zainteresowanych grami fabularnymi, planszowymi, karcianymi czy też bitewnymi. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 300 uczestników, szósta – dokładnie 943.

– 3 edycje GrajDołu – kompleksowej atrakcji planszówkowej przy Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

– Spotkania pod szyldem „Avangardowy Klan Fantastów” (we współpracy z Domem Kultury Rakowiec).

– Serię wykładów i prelekcji „WaVa – Stolica Wyobraźni”: cotygodniowych spotkań prowadzonych przez wykwalifikowanych prelegentów, opowiadających o grach, literaturze, fantastyce i nie tylko.

– Cykliczne spotkania GRAffic Club organizowane we współpracy z księgarnią Traffic Club, co tydzień pozwalające chętnym zagrać w ponad 100 tytułów gier planszowych oraz zapewniające nauczycieli gry. Do połowy 2014 roku spotkania były kontynuowane pod nazwą GRAffic Up w barze Level Up.

Od dawna współpracujemy z organizacjami uczelnianymi, klubami naukowymi, przedszkolami, szkołami i urzędami miejskimi, pomagając organizować wydarzenia kulturalne dla różnych grup wiekowych (dni otwarte, dni dzielnic, Noc Muzeów, Planszówki na Narodowym, imprezy kół naukowych warszawskich uczelni itp.). Oto dwa przykłady z ostatnich miesięcy: 1, 2. W roku 2015/2016 urządziliśmy również kilka otwartych spotkań prelekcyjno-dyskusyjnych o fantastyce i kulturze popularnej (linki: 1, 2, 3).

 

RPG Instant

378387_174412009374718_1382006367_nDzięki dobrym stosunkom z dyrekcją Gimnazjum nr 47 im. Józefa Piłsudskiego na warszawskiej Woli udało nam się przygotować ciekawą inicjatywę. W każdą sobotę od 12.00 do 18.00 zapraszaliśmy wszystkich fanów RPG na sesje – rozbudowane kampanie, jednorazówki, dla doświadczonych i świeżaków.

Pomysł wziął się z notorycznych problemów ze znalezieniem spokojnego miejsca na rozegranie sesji.

Członkowie Stowarzyszenia opiekujący się RPG Instant udzielają się także przy innych wydarzeniach – dniach otwartych, niewielkich imprezach konwentowych, wydarzeniach kulturalnych. Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u inicjatywy.

Obecnie (od grudnia 2014 r.) RPG Instant jest zawieszony. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się wznowić inicjatywę w zmienionej lokalizacji.