Nominacje do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

Home  »  Inicjatywy   »   Nominacje do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

admin 30 kwietnia, 2014

 25 kwietnia (piątek) o g. 18 na Uniwersytecie Warszawskim, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Wydział Polonistyki, w sali 17 (1. piętro) odbyło się uroczyste ogłoszenie nominacji do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Od ubiegłego roku Stowarzyszenie Miłośników Avangrada bierze udział w pracach organizacyjnych związanych z Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego. W 2014 roku ta współpraca odbywa się w jeszcze szerszym zakresie, zaplanowanie i zorganizowanie uroczystości nominacyjnej na UW to właśnie nasz wkład w ten projekt.

W 2014 roku następujące powieści zostały nominowane do Nagrody, wymienione w kolejności wg liczby przyznanych punktów w porządku malejącym:

  • Szczęśliwa ziemia — Łukasz Orbitowski
  • Przedksiężycowi t. 2, 3 — Anna Kańtoch
  • Holocaust F — Cezary Zbierzchowski
  • Cienioryt — Krzysztof Piskorski
  • Sezon burz — Andrzej Sapkowski
  • Gambit Wielopolskiego — Adam Przechrzta

Gala Nagrody – uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie statuetek – odbędzie się 23 września.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function CFS() in /wp-content/themes/AVA/single.php:53 Stack trace: #0 /wp-includes/template-loader.php(98): include() #1 /wp-blog-header.php(19): require_once('/wp-includes/te...') #2 /index.php(17): require('/wp-blog-header...') #3 {main} thrown in /wp-content/themes/AVA/single.php on line 53